Spedia

Firma Spedia Vám bude platiť za surfovanie na internete, ktoré tvorí najväčšiu časť príjmu. Ďalej platia aj za rôzne iné aktivity na internete, ako napr. hranie on-line hier, prihlasovanie sa do rôznych iných firiem a pod. Zaplatia Vám navyše aj za členov, ktorých získate pod Vás (tzv. referrals). Už na začiatku chcem povedať, že sa nejedná o klikanie na reklamné bannery. Stačí, keď sa zdarma zaregistrujete, a môžete začať zarábať peniaze. Isto sa pýtate, ako je to možné, a moc tomu neveríte. Teraz Vám objasním, na akom princípe je to založené.

Po úspešnej registrácii si treba stiahnuť program, ktorý je treba mať spustený, aby ste mohli zarábať. Pokiaľ má "surfár" v dolnej časti obrazovky spustenú lištu s meniacimi sa reklamami, dostáva za každú minútu surfovania 1bod. Lišta s reklamou zaberá asi desatinu obrazovky. Môžete si prehliadať akékoľvek stránky a nemusíte na nič klikať. Stačí ak budete aktívne surfovať, čo znamená aspoň raz za minútu pohnúť myšou, stlačiť klávesu a pod. Pokiaľ Vám na reklamnom banneri svieti zelená kontrolka je všetko v poriadku a body sa Vám pripočítavajú. Ak sa však zmení na červenú, treba urýchlene vyvinúť už spomínanú aktivitu, inak sa Vám prestanú počítať body. Často sa stáva že je kontrolka žltá. Vtedy sa Vám body počítajú ale pomenej. Stáva sa to hlavne vtedy ak máte pomalší počítač, prístup na internet alebo ak máte spustených veľa zložitejších programov na surfovanie. Majú dosť zložitý reklamný banner, čo však nie je na škodu pretože má množstvo funkcií a nastavení. Niekedy sa môže stať, že aj keď robíte všetko ako treba, zelená kontrolka nie a nie svietiť. Môže to mať viac dôvodov:
    1. Zlyhalo spojenie zo serverom. Skúste zatvoriť program a znova sa prihlásiť.
    2. Vaše SUF (Surfing-Usage Factor) prekročil povolený limit. SUF je systém, ktorý sleduje viac ako 20 rôznych parametrov surfovania všetkých členov a vyhodnocuje priemer surfovania. Váš osobní SUF factor môže byť od 0-100. Ak však dosiahnete hodnoty 50 a viac, prestanú sa Vám rátať body až do doby pokiaľ Vám SUF neklesne pod 50. Nie je to však veľký problém. SUF si môžete kontrolovať na stránkach Spedie.
    3. Najčastejší problém však spôsobuje zlé spojenie (pomalé pripojenie, slabý modem, nedočkavé rýchle surfovanie), ale hlavne slabší počítač nakoľko je ich program dosť zložitý. Ja som mal s tým tiež menšie problémy, hlavne keď som mal spustený veľa programov, ale ako som si kúpil 3D 8 MB grafickú kartu nemám žiadny problém.

Dôležité: Objavujú sa zavádzajúce správy na internete, že je Spedia nedôveryhodná firma, že Vám neoprávnene zrušia účet a pod. Na tomto mieste Vás chcem ubezpečiť o opaku. Je to jedna z najlepších firiem hlavne čo sa týka hodinového zárobku. Majú neuveriteľne vyrovnanú mesačnú bilanciu. Za všetky mesiace tohto roku mali vždy 0.47$/hod. okrem marca keď to bolo 0.48$/hod, dokonca v auguste platili až 0.60$/hod. Nie ako iné nemenované firmy ktorých hodinová sadzba skáče od buka do buka. Ďalej je možné zvýšiť si svoj hodinový zárobok o 20-50%. Musíte byť zaregistrovaný cez nich vo viac ako 20 programoch (za čo sú však ďalšie prachy) a musíte mať nazbieraných aspoň 20 hviezd za mesiac. Aby ste získali aspoň 1 hviezdu musíte surfovať aspoň 2 hodiny za deň. Celkom dobrá motivácia na surfovanie, čo poviete? Šek posielajú už po dosiahnutí limitu 30$. A čo sa týka zrušenia účtu, za to si väčšinou dotyční surfári môžu sami nakoľko Spedia  detekuje spustené programy a keď niekto používa niektorý z programov na surfovanie zistí to a v tom prípade Vám môže bez upozornenia zrušiť účet.

Na konci mesiaca sa body prepočítavajú na doláre. Koľko si teda zarobíte? Spedia Vám zaplatí približne 50 centov za každú hodinu strávenú surfovaním, a to bez obmedzenia, teda až za 24 hodín denne. Ďalej Vám zaplatia 10% z priamych členov a 5% z nepriamych členov až do 5 úrovne Spedia má ponuku aj pre webmasterov, ktorí dostanú vlastnú doménu VASE_MENO.SPEDIA.NET a zaplatené dostanú za prístup jej prostredníctvom na ich stránky!!!

Peniaze Vám budú doručované poštou formou šeku, preto je treba zadať správnu adresu pri registrácii (bez diakritiky). Šek si môžete preplatiť v každej väčšej banke. Overenie šeku trvá obyčajne 3 týždne. Prvý šek môžete obdržať asi po 2 mesiacoch. Záleží, ako často budete surfovať. Spediu môžete využívať všade : v škole, v práci, na brigáde, ale samozrejme aj doma!!! Najlepší dôkaz o spoľahlivosti firmy sú dobré skúsenosti s ňou. A od Spedie mi prišiel takýto šek, ktorý určite poteší každého.

Pokiaľ neovládate dokonale angličtinu, otvorte si v novom okne Slovník pojmov a potom sa môžete bez problémov zaregistrovať.

Keď budete vyplňovať formulár pri registrácii, bude tam kolónka "Referer's number". V nej bude už niečo vyplnené. Prosím, aby ste tieto vyplnené údaje nezmazali, inak Vaša registrácia neprebehne správne a naviac Vás budem informovať o novinkách, ktoré sa týkajú firiem, ktoré ponúkam na týchto stránkach a nových firiem, ktoré začnú platiť do SR.

Teraz sa stačí  len zaregistrovať - a to ZADARMO!!!

REGISTRÁCIA

UPOZORNENIE !!! V prípade, že sa Vám nepodarí pripojiť, skúste sa zaregistrovať priamo cez domovskú stránku www.spedia.net. V takom prípade Vás prosím o ručné vyplnenie kolónky "referrer´s number" číslom 622004. Ďakujem.


Úvod | Aktuality | Surfovanie | Mailovanie | Webmasteri | Ostatné | Otázky a odpovede | Program na surfovanie | Rady po registrácii | Tipy a triky | Ukážka surfovania | Slovníčky | Konferencia | Kontakt