FAQ - Odpovede na otázky

Hľadaj na tejto stránke a stlač enter!


            Ako zarábať peniaze na internete.
      1. Je možné zarábať peniaze na Internete?
      2. Je možné, aby si priemerný užívateľ zarobil peniaze?
      3. Koľko je možné si zarobiť?
      4. Kde firmy získavajú peniaze?
      5. Budem musieť niečo platiť?
      6. Čo potrebujem k tomu aby som mohol zarábať?
      7. Ako pracujú viacúrovňové (multi-level) programy?
      8. Sú tieto programy legálne?
      9. Ako pracujú programy platiace za surfovanie?
    10. Ako pracujú programy platiace za e-maily?
    11. Ako dostanem zarobené peniaze?
    12. Chodia naozaj šeky?
    13. Kedy je možné začať?

            Práca s reklamnými firmami.
    14. Ako si vybrať reklamnú firmu?
    15. Ako sa registrovať do reklamnej firmy?
    16. Ako vyplniť registrační formulár?
    17. Čo keď nechcem udať svoje meno reklamnej firme?
    18. Čo keď nechcem udať svoju adresu?
    19. Môžem sa registrovať viackrát u jednej firmy?
    20. Je možné registrovať sám seba ako svojho referenta?
    21. Môžem sa zaregistrovať vo viacerých firmách?
    22. Čo ak budem chcieť zmeniť svoje informácie potom ako sa zaregistrujem?
    23. Sú chránené moje osobné informácie?
    24. Musím byť z USA?
    25. Musím mať viac ako 18 rokov?
    26. Existujú nejaké pravidlá a obmedzenia?
    27. Je obmedzený počet presurfovaných hodín za mesiac?
    28. Môžem používať viac reklamných bannerov naraz?
    29. Je nutné klikať na reklamy zobrazované na paneli?
    30. Je možné používať program, ktorý napodobuje surfovanie?
    31. Čo keď budem chcieť skončiť?

            Rôzne problémy.
   
32. Čo keď mám problém s registráciou u reklamnej firmy?
    33. Čo keď nefunguje program na panelovú reklamu?
    34. Prečo nedostávam platené e-maily od reklamných firiem?
    35. Prečo mi stále neposielajú šek, pričom mám splnený limit na poslanie šeku?

          Máte ďalšie otázky?


1.) Je možné zarábať peniaze na Internete?
Je to možné! Internet nie je len zábava. Internet je neobmedzený trh, ktorý zahrňuje široké publikum odhadované na milióny užívateľov po celom svete. Len v Rusku je 6 miliónov a v USA viac ako 100 miliónov užívateľov a tieto čísla rastú každým dňom! Pre veľkú spoločnosť alebo pre samotného užívateľa sú otvorené veľké zárobky prakticky bez obmedzenia. Na Internete sa vždy objavujú najnovšie technológie. Veľké čiastky peňazí sú vynakladané na reklamu, obchod, služby a tovar. Tiež milióny ľudí, ktorí používajú Internet sú pripravení míňať peniaze. Internet je výborným zdrojom pre Vašich potencionálnych zákazníkov.
Návrat na začiatok

2.) Je možné, aby si priemerný užívateľ zarobil peniaze?
Existujú rôzne spôsoby zárobku, ale všetky z nich sú podstatne spojené s reklamou. Veľa z Vás sú možno obťažovaný reklamou, ktorá je neustále zobrazovaná v televízii. Reklama môže podnecovať, ísť Vám na nervy a prinútiť Vás, aby ste prepli na iný kanál. Vďaka tomu sa reklama nezdá byť vhodným prostriedkom k zárobku. Aj tak je oveľa viac, ako len to. Prečo? Pretože reklamné firmy Vám za Váš čas dobre zaplatia. Na Internete je stále veľké množstvo finančných prostriedkov investovaných do reklamy. Môžete zarábať dvoma základnými spôsobmi: Za prvé - umiestnením reklamných prúžkov na svoje www-stránky. Za druhé - len súhlasom s tím, že sa Vám budú zobrazovať reklamy na monitore, a že budete dostávať e-maily v rámci určitých reklamných programov. Prvá možnosť nie je očividne prístupná každému. Druhá je dostupná pre každého a budete dostávať zaplatené nielen za Váš čas, ale aj za čas Vašich priateľov (referentov). Musíte sa rozhodnúť, či práca na Internete je vhodná práve pre Vás. Výhody: Za prvé: V niektorých prípadoch je veková hranica pre účasť už od 13 let. Za druhé: Môžete zarábať veľké čiastky peňazí v krátkom období. Nevýhody: Za prvé: Musíte mať prístup na Internet. Za druhé: Je možné, že narazíte na nepoctivú reklamnú firmu, ktorá Vám nezaplatí (na týchto stránkach vyberám tie najspoľahlivejšie firmy). Za tretie: Môže trvať nejaký čas, kým obdržíte peniaze (až tri mesiace).

3.) Koľko je možné si zarobiť?
Je možné si zarobiť až 2000 dolárov za mesiac. Je to skutočné. Veľa firiem pracuje na princípoch viacúrovňového (multi-level) marketingu. Posielajú šeky za viac ako 500 dolárov mesačne a nikoho to neprekvapuje. Ale všetko závisí len na Vás. Musíte aktívne pracovať na svojich zárobkoch, aby ste dostávali šeky. Nebude stačiť, pokiaľ sa len zaregistrujete u danej reklamnej firmy a ostatné necháte plávať. Bude nutné sa tiež aktívne účastniť. V žiadnom prípade však nemám na mysli obrázok, kde sedíte celé dni pri počítači. Ako prax ukazuje, je obvykle dostatočné pre priemerného užívateľa venovať reklamnému programu niekoľko hodín každý týždeň.

4.) Kde firmy získavajú peniaze?
Firmy predávajú časť priestoru na reklamnom prúžku alebo reklamnom maile reklamným agentúram a sponzorom. Tým sa platia priame zárobky a poplatky.

5.) Budem musieť niečo platiť?
Nie, všetko je úplne zadarmo. Budete iba dostávať peniaze.

6.) Čo potrebujem k tomu aby som mohol zarábať?
K zarábaniu surfovaním potrebujete počítač s pripojením na internet. Napr. doma, v práci, v škole, Internet café, knižnici a pod. Stačí sa zaregistrovať a môžete zarábať napr. v práci a doma. Stačí si len všade tam, kde používate Internet, stiahnuť reklamné okno danej firmy.

7.) Ako pracujú viacúrovňové (multi-level) programy?
Tieto programy sú známe ako referenčné programy (referral programs). Obecný princíp je ten, že potom čo sa zaregistrujete u určitej firmy, udáte svoje identifikačné meno alebo číslo (nie heslo) svojim priateľom spolu s informáciami o danej firme a oni sa zaregistrujú "cez Vás" ako Vaši referenti. Potom budete za svojich referentov dostávať príplatky (bonusy), ktoré budú závisieť na miere ich účasti v danom programe - preto sa počítajú ako percentá z ich príjmu. Oni samozrejme o nič neprichádzajú, Vaše príplatky idú na úkor reklamnej firmy. Podobné multi-level princípy sú používané väčšinou reklamných firiem. Toto predstavuje výborný spôsob, ako si zarobiť slušné peniaze.

8.) Sú tieto programy legálne?
Všetky programy tu uvedené sú legálne. Tieto programy sú bez poplatkov. Nemusíte nič platiť. Naopak, firma Vám platí časť z príjmov za reklamu.

9.) Ako pracujú programy platiace za surfovanie?
Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako zarábať peniaze na Internete. Všetko čo potrebujete, je registrovať sa zadarmo pre daný program, stiahnuť si softwarový panel pre zobrazovanie reklamy a dostávať zaplatené za jeho sledovanie. Za každú hodinu môžete zarobiť 0,15 až 1 dolár. Naviac sú tieto programy viacúrovňové (multi-level), takže môžete veľmi zvýšiť svoj zárobkový potenciál referovaním ostatným ľuďom.

10.) Ako pracujú programy platiace za e-maily?
Programy ponúkajúce peniaze za čítanie e-mailov sa prvý krát objavili na konci leta 1999. Obecná myšlienka, na ktorej sú založené je tá, že budete súhlasiť s prijímaním reklamných mailov od rôznych inzerentov. Na potvrdenie ich prečítania budete klikať na odkazy v nich umiestnené. Obvykle tieto emaily obsahujú len jeden odkaz, ale niektoré firmy ich umiestňujú až 10. Aby ste však dostali zaplatené za všetkých 10, je nutné kliknúť na každý z týchto odkazov. Každá firma priemerne posiela 1-5 emailov týždenne. Tieto programy sú opäť viacúrovňové (obvykle 2-3 úrovne, ale sú aj výnimky - rekordom je 16 úrovní v programe "TheMail"). Podobne ako v programoch plateného surfovania, čím viac referentov máte, tím viac rastú Vaše zárobky. Nezabudnite klikať na odkazy v týchto emailoch, aby ste dostávali peniaze. Doporučujem zriadiť si zvláštny e-mailový účet pre príjem týchto emailov, aby ste si nesplietli platené emaily s ostatnými. Tiež doporučujeme nechať si zriadiť e-mailový účet ako je TheMail, kde Vám platia za prečítanie akéhokoľvek došlého e-mailu.

11.) Ako dostanem zarobené peniaze?
U každej firmy môže byť odlišná výška minimálnej čiastky pre výplatu, ktorá by mala byť uvedená na príslušných stránkach (Terms and Conditions). Obvykle je medzi 20 až 50 (výnimočne 100) dolármi. Pokiaľ si za mesiac túto čiastku nezarobíte, bude Vám prevedená do ďalšieho mesiaca, o nič neprichádzate. Tieto peniaze Vám budú vo forme šeku zaslané poštou na vašu adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Poplatok za poslanie šeku sa pohybuje okolo 2 dolárov, aj keď niektoré firmy odratúvajú až 4,5 dolára. Šek Vám preplatia v každej väčšej banke, kde si za to účtujú 1-2% z vyberanej čiastky, minimálne však 50-100 Sk. Výhodná je ponuka v Poľnobanke, kde si účtujú 1% (minimálne 50 Sk), pokiaľ si ich necháte preplatiť v korunách. Skôr ako Vám šek v banke preplatia, trvá pár týždňov jeho overenie. Hotovosť by ste mali mať približne mesiac po vystavení šeku.

12.) Chodia naozaj šeky?
Áno. Ako príklad uvádzam šek od firmy Spedia.

Môj prvý šek od firmy Spedia

13.) Kedy je možné začať?
Začať môžete hneď. Stačí sa zadarmo zaregistrovať, stiahnuť reklamný banner a začať zarábať.

14.) Ako si vybrať reklamnú firmu?
Najskôr by ste mali vedieť, že všetky ponúkané programy prešli určitým výberom. Vylúčil som firmy, ktoré platia len obyvateľom USA a Kanady. Za druhé som vylúčil firmy, ktoré Vám neplánujú platiť. Za tretie som vylúčil programy, ktoré neponúkajú multi-level (viacúrovňový) marketing. Ostávajúce programy reklamných firiem môžu byť rozdelené podľa nasledujúcich kritérií:
1. Programy prístupné užívateľom akejkoľvek krajiny. - Programy v súčasnosti prístupné obyvateľom USA, ale prijímajúce registrácie z ostatných krajín.
2. Programy, kde dostávate zaplatené za referentov len pokiaľ sa aktívne účastníte ponúkaných služieb. - Programy, kde dostávate peniaze za vašich referentov nezávisle na vašej aktívnej účasti v programe.
Najskôr doporučujem, aby ste sa registrovali vo všetkých ponúkaných programoch. Dokonca aj vtedy, pokiaľ firma ponúka reklamný panel (viewbar) len obyvateľom USA, dostanete zaplatené za Vašich referentov v USA. Za druhé, vyberte si minimálne 2-3 programy platiace za surfovanie a používajte ich reklamný panel. Čo sa týka platených emailov, doporučujem, aby ste venovali čas klikaniu na jich platené odkazy v došlých e-mailoch. Nezabudnite aspoň raz mesačne navštíviť stránky reklamných firiem, skontrolovať počet vašich referentov a výšku vašich zárobkov. Niektoré z týchto programov platia iba aktívnym užívateľom. Je možné používať viac panelov súčasne. Niektoré firmy platia len za obmedzený počet hodín. Napríklad, nie viac ako 40 hodín mesačne, takže je možné spustiť iný panel, pokiaľ dosiahnete mesačného limitu hodín. A najdôležitejšie je nezabudnúť sa registrovať do nových programov.

15.) Ako sa registrovať do reklamnej firmy?
Registrácia je veľmi jednoduchá. Pokiaľ navštívite server reklamnej firmy, hľadajte odkaz nazvaný "Join" alebo "Sign Up", pokiaľ sa Vám registrační formulár priamo nezobrazí. Po kliknutí sa otvorí registrační formulár. Je nutné vyplniť celý formulár a dáť si pozor, aby ste zaznačili, že súhlasíte s podmienkami "Terms and Conditions". Potom kliknete na tlačítko "Send", "Submit" alebo "Done". Na toto tlačítko kliknite len raz a počkajte, kým sa načíta ďalšia stránka. Pokiaľ ste niektorú položku formulára chybne vyplnili, budete požiadaní, aby ste sa vrátili na predchádzajúcu stránku a doplnili chýbajúce položky (nezabudnite znovu vyplniť heslo, ktoré sa obvykle vymazáva). Pokiaľ ste všetko správne vyplnili, otvorí sa Vám stránka zo slovom "congratulations" a obvykle obsahuje Váš login (prihlasovacie meno, prezývku) a heslo. V niekoľkých minútach tiež obdržíte e-mail s potvrdením vašej registrácie, vaším loginom a heslom. Obvykle tento email tiež obsahuje odkaz (URL), cez ktorý sa ďalší ľudia môžu zaregistrovať ako Vaši referenti.

16.) Ako vyplniť registrační formulár?
Keď sa registrujete u reklamní firmy, dbajte zvláštnej pozornosti na úplné a správne vyplnenie formulára. Chybné vyplnenie môže mať za následok, že Vám nedojde šek. Vyplňujte formuláre v angličtine. Položky označené slovom "required" alebo hviezdičkou sú povinné pre vyplnenie. Položky označené ako "optional" nie je nutné vyplniť. Dopredu si rozmyslite, aký login (prezývku) a heslo použijete. Login ("nick" alebo "id") môžete používať rovnaký u viacerých firiem, ale doporučujeme, aby ste používali odlišné heslá pre každú firmu. Existuje určitá možnosť, že nepoctiví ľudia získajú prístup k firemnej databázy a pokúsia sa získať prístup k Vášmu účtu. Tieto prípady sú veľmi vzácne, ale stávajú sa. Po obdržaní potvrdzujúceho emailu od reklamnej firmy doporučujeme, aby ste si zapísali svoj login (ID), heslo a URL firmy pre prípad, že si tento e-mail náhodne zmažete. Môžete využiť špeciálnych programov pre ukladanie hesiel, alebo ako ja okrem zálohy emailu obyčajný papier. Vyplnenie položky "SSN" nie je nutné. Táto položka je určená len pre obyvateľov USA. Môžete ju nechať prázdnu, alebo vyplňte "n/a". Telefónne číslo zadajte vo formátu 00421YYYXXXXXX, kde YYY je vaša predvoľba (napr. 07, 0855) a XXXXXX je vaše účastnícke číslo. Pokiaľ budete opýtaný na vašu firmu (company), tak buď políčko vyškrtnite, alebo znovu vypíšte Vaše meno a priezvisko.

17.) Čo keď nechcem udať svoje meno reklamnej firme?
Vaše meno a priezvisko musí byť uvedené, pretože na toto meno Vám bude vystavený šek.

18.) Čo keď nechcem udať svoju adresu?
Pokiaľ nechcete uviesť svoju adresu, mali by ste si prenajať poštovú priehradku a jej adresu uviesť pri registrácii.

19.) Môžem sa registrovať viackrát u jednej firmy?
Každý človek sa môže registrovať len raz. Veľa firiem však dovoľuje viac registrácií na jednu domácnosť - rodičia, súrodenci atd. Pamätajte však na to, že šek príde na ich meno, a preto nie je vhodné registrovať súrodencov mladších ako 18 rokov.

20.) Je možné registrovať sám seba ako svojho referenta?
Nie, nie je to možné. Všetky firmy to výslovne zakazujú. V prípade, že si otvoríte druhý účet na Vaše meno, budete odstránený z programu bez zarobených peňazí. Pamätajte, že všetky vaše činnosti sú sledované s pomocou tzv. cookies a Vašej IP adresy.

21.) Môžem sa zaregistrovať vo viacerých firmách?
Samozrejme. V čo najviac firmách sa zaregistrujete, tým viacej si zarobíte. Tu nie je sú žiadne obmedzenia.

22.) Čo ak budem chcieť zmeniť svoje informácie potom ako sa zaregistrujem?
Po pripojení si členovia môžu zmeniť osobné informácie na domovskej stránke tej ktorej firmy.

23.) Sú chránené moje osobné informácie?
Áno. Firmy sa zaväzujú, že osobné informácie nebudú zneužité. Informácie budú použité len na posielanie šekov na Vašu adresu.

24.) Musím byť z USA?
Nie. Môžete byť odkiaľkoľvek z celého sveta. Niektoré firmy zatiaľ fungujú len v USA, ale je ich málo. Ja Vás na to upozorním pri popise jednotlivých firiem.

25.) Musím mať viac ako 18 rokov?
Nie. Niektoré firmy to síce zakazujú, ale pokiaľ napíšete falošný dátum narodenia, tak aby Vám podľa neho vám bolo cez 18, bude všetko OK. Firma nemá možnosť tento údaj overiť a šeky Vám platí bez problémov. Avšak k preplateniu šeku Vám musí byť viac ako 15 rokov. Tiež pokiaľ firma pochádza z SR alebo ČR, doporučujem dodržovať ich vekový limit. Najjednoduchšie je registrovať sa na svojich rodičov. Problém máte vyriešený.

26.) Existujú nejaké pravidlá a obmedzenia?
Všetko záleží od podmienok konkrétnej firmy. Jedno majú však všetky spoločnú a to že sa môže každý registrovať len raz. Je taktiež zakázaný Spamming (zasielanie nevyžiadaných e-mailov). 

27.) Je obmedzený počet presurfovaných hodín za mesiac?
Vo väčšine firiem nie je obmedzený počet hodín za mesiac. Môžete surfovať ako dlho chcete.

28.) Môžem používať viac reklamných bannerov naraz?
Áno. Na zabezpečenie zisku je treba mať naraz spustené aspoň 2-3 reklamy. Tu je ukážka. Ja používam niekedy až 7-8 bannerov. Je výhodné mať na výber viac firiem, pretože sa niekedy stáva, že sa s niektorým bannerom nedá pripojiť k serveru (napr. z dôvodu upgradu), a v tom prípade si spustím banner inej firmy.

29.) Je nutné klikať na reklamy zobrazované na paneli?
Je to nutné, ale nie pri každej firme a nie každú minútu. Obecne doporučujem, aby ste klikali len na tie reklamy, ktoré Vás zaujímajú. Pokiaľ budete klikať príliš často, alebo vôbec nie, môže to vypadať podozrivo a môžete potom vypadať ako podvodník. Je obecne doporučené, aby ste klikali 0-5krát na každých sto zobrazení reklamy. Toto číslo je uvádené ako CTR v percentách a všetci inzerenti, sponzori a reklamné firmy sa týmto číslom riadia. Reklamní panel zobrazuje priemerne asi 120 reklám za hodinu, kliknutie na reklamu 1-2krát za hodinu je celkom normálne.

30.) Je možné používať program, ktorý napodobuje surfovanie?
Je to kategoricky zakázané všetkými firmami, lebo sa jedná o jasný podvod. Určite je veľmi lákavé nechať počítač cez noc s programom napodobujúcim surfovanie, ale firma sa o tomto nečestnom chovaní môže dozvedieť. Potom v lepšom prípade nedostanete zaplatené, v horšom prípade bude Váš účet vymazaný a vaše údaje uvedené na čiernej listine podvodníkov. Aké sú však výhody takéhoto podvodného programu? Samozrejme viacej zarobiť. Záleží na Vás či to risknete.

31.) Čo keď budem chcieť skončiť?
Členovia môžu opustiť systém zadarmo bez poplatkov, ale nevidím dôvod prečo by to niekto robil.

32.) Čo keď mám problém s registráciou u reklamnej firmy?
Najčastejším dôvodom je, že ste nevyplnili všetky povinné položky formuláre, alebo ste zabudli zadať heslo apod. V tomto prípade budete požiadaní, aby ste sa vrátili na predchádzajúcu stránku a doplnili chýbajúce údaje. V ostatných prípadoch, keď nieste schopný sa vôbec zaregistrovať, ste sa možno už u danej firmy registrovali a zabudli na to. Tiež môžu vzniknúť chyby pri preťažení firemného serveru. V tom prípade sa skúste zaregistrovať inokedy (napr. ďalší deň). Veľmi zriedka sa stáva, že chyba je v obslužnom programe (skripte) riadiaceho registráciu. Pokiaľ máte toto podozrenie, napíšte službe technickej podpory (support) a skopírujte do správy chybové hlásenie z registrácie.

33.) Čo keď nefunguje program na panelovú reklamu?
Môže to byť kvôli viacerým dôvodom: Napríklad kvôli poruche pri sťahovaní. Skontrolujte postup podľa inštrukcií, správnosť hesla a nastavenie pripojenia, pokiaľ používate proxy. Pokiaľ stále panel nefunguje, nemáte dôvod k panike. Väčšinou je preťažený server. Akokoľvek, pokiaľ nefunguje panel hneď pri prvom spustení, je to horšie. Najjednoduchšia rada je odinštalovať panel z počítača a znovu nainštalovať. Pokiaľ to nepomôže, napíšte technickej podpore (support service). Pokiaľ spustením panelu dôjde k veľkému spomaleniu počítača, zvlášť pokiaľ máte otvorené ďalšie programy, zavrite niektoré okná.

34.) Prečo nedostávam platené e-maily od reklamných firiem?
Zkúste navštíviť server Vašej reklamnej firmy a zmeňte záujmové oblasti, ktoré ste uviedli pri registrácii. Inzerenti sa riadia týmito informáciami, keď rozhodujú, kto obdrží určité e-maily.

35.) Prečo mi stále neposielajú šek, pričom mám splnený limit na poslanie šeku ?
Niektoré firmy požadujú žiadosť o zaslanie šeku. Stačí keď požiadate o poslanie šeku na ich stránkach v členskej sekcii.

Máte ďalšie otázky?
Pokiaľ ste nenašli odpoveď na svoje otázky tu, napíšte mi prosím. Na tejto stránke nájdete kontaktnú adresu.


Úvod | Aktuality | Surfovanie | Mailovanie | Webmasteri | Ostatné | Otázky a odpovede | Program na surfovanie | Rady po registrácii | Tipy a triky | Ukážka surfovania | Slovníčky | Konferencia | Kontakt